• Tworzenie stron WWW

Domena

Domena

Podczas pracy nad naszą stroną (lub jeszcze przed jej rozpoczęciem), będziemy musieli wybrać dla swojej firmy domenę chyba, że już posiadamy zarejestrowany adres. Wszystkie istniejące w sieci strony internetowe mają swój unikalny adres. Wybór adresu należy do właściciela strony.

Domena jest to swoisty adres https://malinowska.pl/obrazy-olejne-oferta-specjalna/ internetowy, pod którym znajduje się dana strona.http://elektrotechmed.com/wypozyczalnia-koncentratorow-tlenu/ Jedna domena kieruje do jednej strony, natomiast na tę samą stronę internetową można wejść poprzez różne adresy internetowe.

Typowe domeny składają się z dwóch części: jest to z reguły nazwa, skojarzenie z tematyką strony; oraz rozszerzenie, która kategoryzuje domeny. Rozszerzenie domen może określać kraj pochodzenia strony, kategorię bądź region. Korzystanie z domen jest uwarunkowane jej wcześniejszą rejestracją. Jednocześnie, nie ma szans na zarejestrowanie domeny, która jest już w posiadaniu kogoś innego czyli takiej, która jest już przez kogoś wykupiona.

By zarejestrować nasz adres, należy wybrać nazwę, rozszerzenie oraz określić dostępność wstępnie wybranej domeny. Można to przeprowadzić poprzez internetowe wyszukiwarki wolnych domen.

Artykuł dzięki: