• Tworzenie stron WWW

Hosting

Hosting

Hosting

Każda strona internetowa składa się z różnego rodzaju danych, plików, zdjęć itp. Każde z tych elementów musi być przechowywane w sposób bezpieczny i dostępny użytkownikowi w każdej chwili. Takich usług dostarczają profesjonalne firmy hostingowe. Hosting oferuje właścicielowi serwer, na którym witryna zapisana jest w sposób bezpieczny.szkoła jazdy gdynia Do określonego przez firmę, wybranego przez właściciela serwera kieruje domena, czyli adres internetowy.

Pojawia się pytanie dlaczego wszystkie dane ze strony nie mogą być gromadzone na dysku komputera przeciętnego użytkownika. Otóż, by strona funkcjonowała stabilnie niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który przystosowany jest do nieustannej pracy.

Drugą sprawą jest sam koszt takich urządzeń i w przypadku mniejszej firmy jest to po prostu nieopłacalne. Ponadto, samo pomieszczenie, w którym znajdują się serwery musi być przez cały czas wentylowane bądź klimatyzowane, a na dodatek także wyposażone w zasilanie awaryjne, które w przypadku braku zasilania nadal będzie podtrzymywało pracę wszystkich urządzeń.

Artykuł dzięki: blachy miedziane